okula gidip gelirken karşılaştığınız sorunlar nelerdir

Okula gidip gelirken birçok sorunla karşılaşırız. Bu sorunların başında yoğun trafik, sokak serserileri, birde kızlara askıntı olan psikopatlar gelir. Okul yolunda ister istemez yol yürüyoruz. Yolculuğumuz esnasında trafiğe ister istemez bulaşırız. Karşıdan karşıya geçerken yada yol kenarında yürürken sürekli tehlike altındayız. Çünkü kaldırımlar çok dar ve neredeyse iki kişi geçemeyecek kadar küçük.

Ayrıca okul sokaklarında yada yollarda bize mal mal bakan askıntı olan salaklardan bolca görürüz. Utanmadan birde laf atmazlarmı bize uyuz oluruz. Özellikle biz genç kızlar serserilerin ve sokak askıntılarına sürekli maruz kalıyoruz. Ayrıca günümüzde okul çevrelerini sigara ve uyuşturucu satıcıları sarmış durumda. Okulların etrafı artık pekte güvenli değil. Zaten günümüzde uyuşturucu kullanımı bir hayli artmış durumda. Gençlerimiz kötü alışkanlıklar ediniyor.

Okul yolculuğu esnasında daha neler çıkmıyor ki karşımıza. Bizden para isteyenler, zorla çantamızı almak isteyenler, mendil satmaya çalışan çocuklar sanki bir masal gibi. Ne ararsanız okula gidip gelirken karşımıza çıkabiliyor.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.