Okula hazırlık yapmadan gelen bir öğrenci ne tür sorunlar yaşar ?

Her öğrenci okula hazırlık yaparak gitmelidir. Eğer okula hazırlıksız gidersek bir çok sorunla karşılaşmamız mümkündür. Derslerimizi işlerken birçok araç ve gereç ihtiyacımız olabilir. Bu nedenle o gün hangi derslerimiz var ise bu derslere hazırlıklı gitmemiz gerekir.

Örnek vermek gerekirse Perşembe günü resim dersimiz varsa o gün okula resim defterimiz ve boya kalemlerimizle gitmemiz gerekir. Aksi halde derste arkadaşlarımız öğretmenimizin söylediği resmi yaparken biz araç ve gereçlerimiz olmadığı için hiç birşey yapamayız.

Yada Salı günü olan Beden Eğitimi dersine eşofmansız ve spor ayakkabısız gittiğinizi düşünün. Arkadaşlarımız okul bahçesinde eğitim ve spor yaparken biz malzemelerimiz olmadığı için hiç bir faaliyette yer alamayız. Bu nedenle okula her zaman hazırlıklı gitmemiz gerekir.

Bu durum sadece araç ve gereçleri götürmek ile ilgili değildir. Mesela yarın matematik dersimiz varsa bir gün öncesinde en son matematikten ne işlediysek göz atıp hatırlamamız gerekir. Bu sayede konulara daha hakim olarak okula gidebiliriz.

Sonuç olarak hayatımızda ve okulumuzda önceden hazırlıklı olmak bize her zaman katkı sağlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.