Okulda meydana gelebilecek dört farklı acil durum belirleyiniz

Okulda meydana gelebilecek dört farklı acil durum belirleyiniz.Bu durumların adını ve bu durumlarda neler yapabileceğinizi yazarak anlatınız sorusuna cevap arayacağız. Okulda çevremizde olduğu gibi çeşitli acil durumlar meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken acil durum planlarını uygulamaktır. Peki okulumuzda ne gibi acil durumlar meydana gelebilir?

Kalorifer kazanında gaz sızıntısı
Deprem gibi doğa olayları
Silahlı saldırgan
Kimyasal gaz kaçağı gibi durumlar meydana gelebilir.

Birincisi kalorifer kazanında meydana gelebilecek gaz kaçaklarına karşı alınabilecek en iyi önlem öğretmenlerimizin dediğini yapmaktır. Eğer onlara ulaşamıyorsak okul bahçesinde güvenli bir yere çıkabiliriz.

Deprem olayında ise sınıftaki yada çevremizdeki güvenli yerlere sığınmaktır. Dolap sıra gibi bizi koruyacak eşyaların yanına sığınıp ellerimizle başımızı korumak yapılabileceklerin arasındadır.

Silahlı saldırgan olayları ülkemizde olmasa bile yurt dışında sıklıkla yaşanır. Bu gibi durumlarda öğretmenimizin yada bir büyüğümüzün söylediklerine kulak vermek, sınıfta güvenli bir yere saklanmak yada yere yatmak en iyi önlemlerdendir.

Eğer okulda herhangi bir kimyasal gaz sızıntısı yada kaçak varsa okul bahçesine çıkmamız gerekir. Yada sınıf pencerelerini açarak ortamı havalandırmamız gerekir.

(4) Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.