Okulunuzda üyesi olduğunuz sosyal kulübünüz için hangi çalışmaların yapılmasını önerirdiniz?

Ben okulumda satranç kulübüne üyeyim. Bu kulübün çalışmalarını genişletmesi ve öğrencilere daha faydalı olması için birçok öneri sıralayabilirim. Aslında birçok şey yapsak bile yeterince kendimizi tanıtamıyoruz ve kulübe yeni üyeler kazandıramıyoruz. Şimdi benim önerilerimi listeleyelim;

  1. Öğrencilerin satranç kulübünün faaliyetleri konusunda en iyi şekilde bilgilendirilmesi gerekir. Bu nedenle her sınıfa bir temsilci atayarak yeni üyelerin kulübe kazandırılmasını sağlardım.
  2. Satrancın ne kadar zevkli bir oyun olduğunu detaylıca anlatırdım. Yeni üyelerin iyice öğrenmesi için oyunu zevkli hale getirecek uygulamalar yapardım.
  3. Okulumuzda ödüllü satranç turnuvaları düzenler ve öğretmenimiz tarafından okul önünde ödülün takdim edilmesini sağlardım. Bu sayede öğrenciler gururlanacak ve herkes bu kulübe ilgi gösterecektir.
  4. Eğitsel derslerde satranç için faaliyetler olmasını isterdim.

    satranç

    Okulda satranç kulübünde faaliyet gösteren öğrenciler

Sanırım benim bu önerilerim ile okulumda üye olduğum sosyal kulübe daha fazla aktivite kazandırabilirim. Böylece herkes bizim kulübümüze ilgi gösterir, satranç sevilirdi.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.