Okulunuzda veya ders dışında katıldığınız sosyal ve eğitsel etkinliklerin size ne gibi katkıları olduğunu anlatan bir yazı

Okul haricindeki katıldığımız etkinlikler ile sosyal yaşamımızı sürdürürüz. Bu faaliyetler illa ders ile alakalı olmak zorunda değil ve okul ile ilgisi bulunmayabilir. Çünkü bunlar sosyal bir aktivitedir. Bu etkinlikler ile kendimize farkında olmasak bile çok şey katabiliriz.

Mesela ben okul dışında arkadaşlarımla her hafta sonu sinema etkinliğine katılıyorum. Her hafta sonu arkadaşlarımla bir filme giderek kültürel etkinlik düzenliyoruz. Tabi ki her hafta grubumuzdan birinin babası başımızda oluyor. İzlediğimiz filmler genellikle animasyon filmleri oluyor ve çok eğlenceli oluyor.

Biraz ders dışında birşeyler yapmak bize çok iyi geliyor. Gülüp eğlenirken daha sıkı dostluklar kuruluyor. Grubumuzda şimdilik 5 kişi var ama ara sıra katılan arkadaşlarımızda oluyor.

Arkadaşım Ceyda’nın ise okul dışındaki yaptığı etkinlik hafta sonları şehir kütüphanesine giderek satranç oynamak. Birçok öğrenci kütüphaneye gelerek satranç oynuyor. Yeni kişilerle tanıştığı gibi kıyasıya bir mücadele de sergileniyor. Bu sayede hem eğleniyoruz hemde vakit geçiriyoruz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.