Okuma tutkunuzu daha önce okuduğunuz ve sizi çok etkileyen bir kitabın gözüyle anlatınız

Okuma tutkusu farklı bir duygu olup tanımlanması oldukça güçtür. Öğretmenimizin vermiş olduğu Okuma tutkunuzu daha önce okuduğunuz ve sizi çok etkileyen bir kitabın gözüyle anlatınız ödevi için benim düşüncelerim size faydalı olabilir. Örnek olarak okuduğum bir kitabı sizler için değerlendireceğim.

Okuduğum kitap En Uzun Gece adlı aşk romanı yazarı ise Ahmet Altan.

Kitabı sıklıkla uğramasamda vakit geçirmek için girdiğim bir kitapçıda buldum. Raflar arasında ilgimi çekecek biyografi ve siyasi kitapları ararken bir masanın üzerinde kalmış bana bakan bir siyah kitap dikkatimi çekti. Elime alıp baktığımda onun bir aşk romanı olduğunu anladım. Hiç okumamıştım aşk romanlarını. Hiçte ilgimi çekmemişti bugüne kadar.

Sanki bu kitap ve ben birbirimizi şans eseri bulmuştuk. Denemek istedim. Baktım ki sayfaları az dedim ki canımı sıksa bile ben bunu okuyacağım bakalım nasıl. Kitabı satın alıp evime gittiğimde bir göz atayım dedim. Bir solukta kitabın 15-20 sayfasını okuduğumda kendimi hikayenin içinde buldum. O kadar merak salmıştım ki birbirinden kaçan fakat kendilerini istemedikleri halde karşı karşıya bulan insanlardan biri gibi hissettim kendimi.

Romanda herşeyden fazla sevdiği erkekten kaçarak bir araştırma grubuna katılan bir kadınla içindeki aşkı öldürmeye çalışan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Kendimi araştırmaların yapıldığı dağlarda ateş başında yıldızları izlerken gördüm.

Kitabı bir kaç gün içerisinde okuduğumda kitabın arka kapağında yazan “Hayatım boyunca böyle seven biri oldu mu?” sorusunu bende kendime sormuş oldum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.