ölümle ilgili kompozisyon

Bu kompozisyon yazımızda ölümle ilgili kompozisyon bulabilirsiniz. Ölüm her canlının başına gelen yaşamın aslında sona erdiği değil farklı bir boyutta devam ettirileceği noktadır. Pek çoğumuz değil tüm canlılar ölümden korkarlar. Görmüş olduğumuz, sahip olduğumuz, sevdiğimiz, sevmediğimiz herşeyi geride bırakıp toprak olarak doğaya katılmak insana ürkütücü gelmektedir.

Aslında buda doğanın en güzel kanunlarından biridir. Aksi halde dünyamız bu kadar canlıyı nasıl taşıyabilir ki? Dünya üzerindeki birçok din ölümden sonra yaşamın varlığına inanır. Ölüm dinlere göre bir son değil yeni bir başlangıçtır. Bu dinlere mensup olanlar bile ister istemez ölümden korkarlar. Gerçekten de çok ürkütücü bir olay değil mi?

Örneğin ben bir müslümanım ve ölümden korkuyorum. Aslında bu benim için yeni ve ebedi hayatın başlangıcı fakat korkmamak elde değil. Neyse ki ölüm korkusu insanda anlık olarak gelip geçmektedir. Aksi halde hep aklımızda kalsa sürekli ölümü düşünerek nasıl yaşayabiliriz ki?

Tüm canlılar bitkiler, hayvanlar, böcekler, çiçekler hatta ve hatta bakteriler herşey ölümü tadacaktır. Ve hepimizi yeni bir başlangıç beklemektedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.