Oluşturduğunuz sınıf yasasını aşağıya yazınız

Belirlediğiniz kurallar uygulanmazsa hangi zorluklarla karşılaşabilirsiniz? Yasalarla ilgili çalışmalar, sosyal bilimlerin hangi alanıyla ilgilidir? Kanıt gösterebilir misiniz? Sınıfça oluşturduğunuz yasada değişiklik yapma yetkiniz olsaydı hangi maddeleri değiştirirdiniz? Maddelerin yeni halini yazınız.

Eğer sınıfımızda bir yasa oluşturacak olsaydık bu kesinlikle tenefüslerde gürültü yapmamak ile ilgili olurdu. Çünkü öğrenciler bazen tenefüs saatlerinde sınıfta vakit geçirebiliyorlar. Sesiz kalarak ve dinlenerek zaman geçirmek istiyorlar. Ancak bazı öğrenciler ders aralarında bile sınıfta oyunlar oynuyor ve diğer arkadaşlarını rahatsız ediyorlar. Bunu engellemek ve düzeni sağlamak adına bir yasa yapabiliriz.

Sınıf yasamız şu şekilde olsun:

  • Ders aralarında sınıfta gürültü yapmak ve oyun oynamak yasak.
  • Herkes getirdiği elbiselerini montlarını askılığa asmalıdır.
  • Nöbetçiler ders aralarında sınıfları havalandırmalı
  • İyi bir ders işlemek için ders esnasında gürültü yapılmamalı.

Eğer bu yasalara uyulmazsa karşılaşabileceğimiz zorluklar

Bu yasalar uyulmazsa sınıfta düzen bozulur. Ders aralarında öğrenciler dinlenmeli ve kendilerini iyi hissetmeli. Eğer bu yasa olmasa gürültü kirliliği meydana gelir. Sınıfımıza getirdiğimiz montları sıra altlarına yada masamıza koyarsak çirkin bir görüntü olur. Bu nedenle herkes montunu asmalı.

Ders işlenirken kimse gürültü yapmamalı ki iyi bir şekilde öğrenelim. Son olarak sınıf havalandırılmazsa hastalıklar meydana gelebilir yeterince oksijen alamayız.

Yasalarla ilgili çalışmalar, sosyal bilimlerin hangi alanıyla ilgilidir?

Sosyoloji olabilir.

Sınıfça oluşturduğunuz yasada değişiklik yapma yetkiniz olsaydı hangi maddeleri değiştirirdiniz? Maddelerin yeni halini yazınız.

  • Ders aralarında sınıfta gürültü yapmak ve oyun oynamak yasak. Bu maddeyi kesinlikle değiştirebilirdik. Yaz ve bahar aylarında sınıfta bulunmak yasak haline getirebilirdik. Bu şekilde sınıfımız daha temiz ve hava almış hale gelirdi.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.