Onlar Çocukken Etkinlikleri

Kendi çocukluğunuz hakkında bilgi edinmek size neler kazandırır?
Benim kendi çocukluğumu bilmem nasıl büyüdüğümü ve o zaman ki karakterim konusunda bana bilgi verir. O zamanda var olan bir yeteneğim var mıydı bunların hepsini öğrenirdim. Ailemi ve kardeşlerimi üzdüm mü bunları öğrenmek isterdim.

Topluma örnek olmuş kişilerin çocukluklarını araştırmak bize neler kazandırır?

Çocuk yaşta yeteneklerin keşfedilerek onların bu yeteneklerinin değerlendirilmesinin ne kadar önemli olduğunu bu etkinlikte öğrendik. Topluma örnek olan kişilerin çocukluklarını araştırdığımızda bugün başarılı oldukları dallara daha çocukken ilgi duyduklarını görüyoruz. Onların çocukluğundaki küçük hayallerinin bugünün gerçekleri olduğunu öğrendik. Bu sayede bizde hayallerimizin peşinden koşmayı öğreniriz.

aziz sancar

Aziz Sancar bu yıl nobel ödülü alarak kendini ispatladı.


Adı: Aziz
Soyadı: Sancar
Doğum Tarihi: 8 Eylül 1946
Doğum Yeri: Mardin
Bitirdiği Okullar: Mardinde ilkokul ve lise eğitimi aldı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi (1969)
Dallas Texas Üniversitesi (Doktora, 1977) okullarını bitirdi.

Çocukluğu ile ilgili anıları: Futbola çok ilgi duyuyordu. İlk okuldan itibaren onun kaleceliğe olan ilgisi herkes tarafından keşfedildi. Lise yıllarında ise ülkemizin genç milli takımına kaleci olarak çağırıldı.

Çocukluğunda başarılı olduğu konular: Çevreye, insan vücuduna ve bilime ilgiliydi. Onun bu ilgisi kendini geliştirip bugünlere gelmesini sağladı. Futbol ile ilgisini keserek eğitimine yönelmiştir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.