Orman balta yuva yaşamak hayvanlar ile ilgili hikaye

Bu yazımızda orman, balta, yuva, yaşamak, hayvanlar ile ilgili hikaye örneğimizi bulabilirsiniz. Anahtar kelimeleri kullanarak yazmış olduğumuz hikaye ile ödevinizi yapabilirsiniz.

Yuvasız Hayvanlar

Yazın ortasında temmuz ayının ilk haftalarının cuma günüydü. O gün her şey güzel gidiyordu ta ki ormancıların ormana gelene kadar. Hiç durmadan baltayla ağaçlara vurup kesiyorlardı. Hayvanlar yuvalarında mutluca oynuyorlardı. Baltacılar ta ki o hayvanların yaşadığı, barındıkları yuvalarının olduğu ağaca vurup kesmeye başladıkları zamana kadar. Her bir baltayı ağaca vurdukça yuvada zarar görüyordu. O anda içindeki hayvanlar kaçmaya başladı. Bir yandan kaçıyorlar bir yandan da duruyorlardı. Çünkü evleri ellerinden kayıp gidiyordu. Ormandaki arkadaşlarını çağırıp evlerinin kesilmemesini engellemeye çalışıp evlerini geri alacaklardı.

Her geçen saniye ağaç zarar görüyordu.yuvaları yıkılıp gidecekti.Hayvanlar ormancılara saldırıp evlerini geri almaya çalıştılar.Neyse ki ormancılar korkup geri kaçmıştılar. Hayvanlar çok mutluydular. Ormancılar ise kızgındılar.Hayvanlar yuvalarında parti veriyorlardı.ama ağaç ve yuvaları çok zarar görmüştü.Bu hayvanlar bir aile gibiydi bunların soyları bu ağaçta yaşamıştı.Bundan 50 yıl sonra her gün ki gibi mutlu geçiyordu.50 yıl önceki aynı yuvada yaşıyorlardı.ormancıların verdiği zarar ağacı yavaş yavaş öldürüyordu.o gün ağaç kurumaktan kırılmıştı içinde yaşayan hayvanlar evsiz, yuvasız kalmıştılar. Şimdi yaşayacakları bir yer yoktu.
orman balta hikaye
Yeni bir yuva aramaya başlamıştılar.o mutlu haber ağacın kırıldıktan 6 gün sonra gelmişti.Hayvanların yuvası olmuştu.yaşayabilecekleri geçinebilecekleri neslini devam ettirebilecekleri bir yuvaydı.Bir dakika bile beklemeden yuvaya gerekli olanları taşımışdılar. Orada mutlu mesut yaşayıp bir ömür geçirdiler.

Kadirhan Gökgöz
7/A No: 105
Narlıdere İlköğretim Okulu

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.