Ortak sevinçlerimiz nelerdir?

Türk milleti olarak yaşadığımız bazı ortak sevinçlerimiz mutluluklarımız vardır. Bu günkü konumuzda bu ortak sevinçlerimizden bahsetmek istiyoruz. Ortak sevinçlerimiz nelerdir?

– Askere uğurlama: Askerlik çağına gelmiş her türk erkeğine gitmeden önce davulla zurnayla yapılan veda yada uğurlama törenidir. Yıllardır vazgeçilemeyen önemli geleneklerin başında gelir. Askere giden gence moral vermek amacıyla o kişiyi seven insanlar tarafından yapılan bir eğlencedir.

– Dini Bayramlarımız: Ülkemizde Ramazan Bayramı ve Kurban bayramı olmak üzere 2 adet dini bayramımız kutlanmaktadır. Bu bayramlarda küsler birbirleriyle barışır, büyüklerin elleri öpülür hatta yıllardır görmediğimiz akrabalar bile ziyaret edilir.

Bu bayramlar dostluk, akrabalık, arkadaşlık bağlarını daha da pekiştiren etkenlerdendir. Ve bizler için önemi oldukça büyüktür.

– Milli Bayramlarımız : 23 Nisan, 19 Mayıs ve 30 Ağustos gibi milli bayramlarımız vardır. Bu bayramlarda Türk halkı kenetlenerek bir bütün olarak bu bayramları kutlar.
Her yıl sanki ilk bayrammış havasında geçen bu bayramlar Türk halkı var olduğu sürece kutlanmaya devam edecektir.

Düğünler: Sevdiğimiz iki gencin mutluluğunu paylaşmak bile bizlerin ortak sevinçleri arasında yer almaktadır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.