öyle bir ülke hayal edinki halkı masal kahramanları olsun

Öğretmenimiz ödev verdi öyle bir ülke hayal edinki halkı masal kahramanları olsun deseler nasıl bir hayal kurardınız araştırın diye. Düşünmeye başladım. Aklımda aynı harry potter filmlerindeki gibi küçük insanların yaşadığı ormanlık bir alan içerisine kurulmuş küçük bir ülke geldi.

Bu küçük ülkede insanlar mutlu ve huzurlu yaşıyorlardı. Çünkü bu ülkenin haksızlığa karşı duran, kötlüklerle savaşan kahramanları vardı. Bu kahramanlardan Şirin Baba insanlara mutluluğu ve huzurlu olmanın yollarını anlatıyordu. İnsanların büyük bir bölümü onun gösterdiği hayatı yaşamayı tercih ediyordu. Ülkenin diğer bir kahramanı ise kötü yollardan para kazanan kişilerden bu paraları alıp gariban halka dağıtan Robin Hood’tu. Robin halk tarafından çok seviliyordu. Çünkü o kötü insanları yakalayıp adalete teslim ediyor onların haksız olarak kazandığı para ve malları dağıtıyordu.

Bu ülkenin en sevilen kahramanı ise tabi ki kırmızı başlıklı kızdı. O sapsarı saçları ve masmavi gözleri ile hem güzel hemde çok zekiydi. Hayvanlara bakmayı seven, insanlara yardım etmeyi bilen bir genç kızdı. Çevresindekilere mutluluk saçar herkesi mutlu ederdi.

Bu küçük ülkede mutlu ve huzurlu bir yaşam vardı. Ülkeye fareleri kavalıyla peşinde koşturan masal kahramanı ise neşe veriyordu.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.