Pilot olmak istiyorum kompozisyon

Ben gökyüzünde süzülen kuşlar gibi pilot olmak istiyorum. Masmavi göğün beyaz bulutları arasında süzülen, yeryüzünü ayaklar altına alarak uzaktan seyreden bir pilot olmalıyım. Dostuma güven veren düşmanıma korku salan bir uçağım olsun.

Öyle ki bu uçakla kim isterse onun yanına bir an önce gideyim ve yardımına koşayım. Beni gördüklerinde sevinsinler, kim bu hızlı pilot desinler. Öyle ki beni gördüklerinde en az benim kadar heyecanlı olsunlar.

Dünyanın her yerini kuş bakışını izlemek ne kadar da güzel olurdu kim bilir. İstediğim yere çabucak giden, yardıma ihtiyaç duyanlara yetişen hızlı bir pilot olmak benim hayalim. Yıldızlara yakın olmak evreni bulutlar içinde izlemek ne kadar da güzeldir. Yanıma en sevdiğim kişileri alıp, onlara eşsiz bir heyecan veren pilot olmak benim hayalim.

Ben pilot olmalıyım. Martılara eşlik eden, kartallarla yarışan ve bir kırlangıç gibi gülümseten türden.

Bu kompozisyon ilk okul 4. sınıf öğrencisi Arzu Yıldırım’a aittir.

Uçaklar ulaşımda kullandığımız önemli bir ulaşım aracıdır

Toplu ulaşım araçlarından biri olan uçak

Gökyüzünde süzülen, bulutlarla dans eden bir pilot olmayı kim istemez ki. Karada olan herkesin o pilotu ibretle izlemesi ve onun yerinde olmayı arzulaması kadar doğal bir şey yoktur. Özgürce uçabildiğin, dilediğince hız yapabildiğin gökyüzünün şahinlerinden biri olmayı hepimiz isteriz.

Pilotluk sadece savaş için değil, yolcu taşıma, yardım götürme, arama ve kurtarma, nakliye gibi birçok alanda yapılır. Günümüzde kargo uçakları ile yükler taşınırken, helikopterler ile sağlık yardımı, ihtiyaç malzemesi gibi ürünler götürülmektedir.

Uçak ile seyahat etmek giderek yaygınlaşmakta. İnsanlar artık uzak ülkelere bile uçaklar ile kısa zamanda gidebiliyorlar. İnsanları ulaşma istediği noktaya götüren, yada bir hastayı zorlu koşullarda alıp hastaneye götüren pilot olmak hayallerimizden biri olabilir.

Bu asil görevi edinmek isteyen geleceğin pilotları biz çocuklar hedeflerimize emin adımlarla ilerlemeliyiz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.