Pınar ve çınar kelimelerini içeren hikaye

Günlerden birgün ailesi Pınar’a fidan dikmeye gideceklerini söylemiş. Bu pınarın ilk deneyimi olacaktı. Ailesiyle birlikte hazırlanıp yola çıkarlar ve çok güzel bir şekilde fidan dikebilecekleri bir alana gelirler. Pınar ve ailesi dışında bir çok aile daha fidan dikmek için oradaydılar.

Babası çukurlar açtı ve herkese tohum verdi Pınar ve annesi tohumları açılan çukura koyup üzerini kapattı gübreleyip suladı. Pınar ne zaman büyüyeceğini annesine sormuş, annesi de eğer güzel bir şekilde sulanır bakılırsa büyür Pınarcım fakat bakmazsan hiçbir şekilde beslenemez ve büyümez dedi.

Pınar annesinin söylediklerini bir an bile unutmadı. Okul çıkıp eve geldiğinde anne babasına haber verip ektiği tohumu beslemeye gider bir gün bile aksatmazdı. Pınar ektiği tohuma öyle büyük sevgi ile yaklaştı ki onunla kimi zaman konuşurdu.

Günlerden birgün tohum fidana dönüşmüş. Her gecen gün büyüdüğünü gören Pınar çok mutlu olmuş, bu bir çınar ağacı olacak benim Çınarım diye zıplayarak gülücükler saçmış.

Pınar yıllar sonra büyüyen ağacının gövdesine oturup kitaplar okumaya çınarıyla konuşmaya başlamış. Çınar ağacı da Pınar’ın bu sevgisini sanki gövdesinden dallarına hatta yapraklarına kadar hisseder gibi çok başka parlarmış. Pınarın ağaca ve doğaya olan sevgisi bu sayede daha da fazlalaşmış.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.