Planlı çalışma ile ilgili kompozisyon

Bugün planlı çalışma ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız. Çalışma insan hayatını devam ettirebilmesi için gerekli olan iş ve mesleklere denir. Öğrencilerinde derslerinde ve sınavlarında başarılı olabilmesi için çok çalışması gerekir. Fakat bu çalışmayı yaparken planlı ve programlı hareket etmeli bir anda yüklenip daha sonra dersleri boşlamaması gerekir.

Planlı çalışma yapabilmek için öncelikle yapılacakları , çalışılması gereken konular ve çözülecek soruları bir liste halinde hazırlamak gerekir. Arkasından bu çalışılması ve çözülmesi gereken sorular ne kadar zamanda bitmesi gerekiyor bu da hesaplanmalı. şimdi işte program yapmak için elimizdeki bütün materyaller hazır geriye sadece programlamak kalıyor.

Bunun için konular ve sorular kaç günde bitmesi gerekiyorsa bu zamana bölünmeli bunları yazıya dökülmelidir. İşte planlı çalışma için program yapıldı.

Planlı çalışma denildiğinde sabah kalktım okula gittim , geldim bunları yazmaya gerek oktur aslında onlar zaten günlük yapılması gereken rutin işler. Bunları her gün aynı zamana uydurmak bazen mümkün olamayabiliyor. Onun için sadece ders çalışma anlamında yapılması gerekenleri planlamak planlı çalışma için yeterli olacaktır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.