Robotlarla ilgili haber

Günümüzde robotlar artık her alanda insanların yerini almaya başladı. Artık insan eliyle yapılan birçok iş robotlar vasıtasıyla yapılıyor. Robotlarla ilgili haberlere Amerikadan gelen yeni bir haber bomba gibi düştü. Yapılan biyonik adam aynı bir insan gibi suni organlara sahip ve kalbi var. Yapay bir kalbi bulunan robotun kalbi aynı bir saat gibi çalışıyor.

Ancak biyonik adamın maliyeti oldukça yüksek. Yaklaşık 1 milyon dolara mal olan bu robot yürüyüp koşabiliyor. Aynı zamanda konuşabilen robot son teknoloji ürünleri ile üretildi. Robot mühendisleri ve doktorlar eşliğinde üretilen robot bir insanın gibi oturup kalkabiliyor. 2 metre büyüklüğündeki robot bir insanın kabiliyetlerinin %68’ine sahip durumda. Robotun geliştirilmesi devam ederken henüz sindirim sistemi, kalbi ve karaciğerinin yanı sıra beyni yapılmış durumda değil.

Robot içinde bulundurduğu komuta merkezi sayesinde sorulan sorulara cevap bile verebiliyor. Teknolojinin bu denli gelişmesi insanlık için önemli bir başarı kabul edilse de insanların yerini alması oldukça düşündürücü.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.