Rüzgar eken fırtına biçer ilgili kompozisyon

Çok güzel ve doğru bir söz rüzgar eken fırtına biçer boşuna dememiş atalarımız. Bu yazımızda rüzgar eken fırtına biçer atasözü hakkında kısa bir kompozisyon yazısı bulabilirsiniz. İlk olarak bu atasözünün anlamına değinelim. Aslında bu bir benzetmedir. Nasıl ki doğa olaylarında rüzgarın zamanla büyüyerek fırtınaya dönüştüğü bir gerçekse insan yaşamındaki olaylarda aynı bunun gibidir.

Ne istersek yada ne yaparsak onun sonuçlarına katlanırız. Denizlerdeki rüzgar zamanla daha da büyüyerek dev dalgaları oluşturup fırtınalara neden oluyorsa insanların hayatı da aynı bu şekildedir. Bizler ne verirsek hayatımıza ancak onu beklemek ve istemek zorunda oluruz.

Dostluklarımızda, yaşantımızda birçok şeyi ve duyguyu verip alırız. İşte bu alış verişlerimiz sonucunda karşımıza bir takım olaylar karşımıza çıkar. Örnek vermek gerekirse biz dostlarımıza sevgimizi verirsek onlardan mutluluğu beklemek en büyük beklentimiz olur. Yine aynı şekilde insanlar karşılarındakine kin ve nefretle yaklaşırlarsa onlardan da aynı şekilde tepki alırlar. Hatta bu tepkiler bazen bizim verdiklerimizden de büyük olur.

Kısacası özetlemek gerekirse ne yaparsan onun karşılığını alırsın bu hayatta

Atalarımız davranışlarımızın sonuçlarının nasıl olacağını bu atasözü ile en iyi şekilde anlatmışlardır. Rüzgar eken fırtına biçer sözüyle bize ışık olmuşlardır. Güzel ve huzurlu bir yaşam sürmek için hayata verdiklerimizin karşılığını istemeliyiz. Eğer ki mutluluk istiyorsak çevremizdekilere iyi davranmalı ve onlara hoşgörü ile yaklaşmalıyız.

Ancak bu şekilde arzuladığımız huzurlu ve mutlu yaşama ulaşmamız söz konusu olabilir. Aksi halde bizleri yapmış olduğumuz kötülüklerin karşılığı olan zorlu bir hayat bekler.

Gülümsemek için iyi şeyler yapın. Çevrenizdekilere iyi davranın bakın dünyanız nasıl değişiyor.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.