Saatlerin insan hayatına etkileri

Her insan hayatını belirli bir kurallar ve düzen içerisinde yaşamaktadır. Bu kurallara uymak yada takip edebilmek için bazı şeylere ihtiyaç duyarız. Zaman insan hayatı için önemli bir kavramdır. Ve zamanı ölçmek için kullanılan araç saattir. Saatlerin insan hayatındaki rolü gerçekten büyüktür. Eskiden zaman kavramı çok basitti. Güneş doğar ve batar gökyüzündeki yıldızların belirip yok olmasına bakılırdı.

Eğer saatler olmasaydı zamanın kaç olduğunu anlayamaz her sabah işe yada okula giderken gecikmelere neden olabilir bu durumda bizim hayatımızda büyük kaoslara yol açabilir.

Görüldüğü gibi zaman ve saat kavramları insan hayatının birer parçalarıdır. Bu parçalar bizler için önemli olan unsurlardır. Hayatımızı düzene sokarak bizleri en doğru şekilde yönlendirirler. Kolunuzdaki saatin bir günlüğüne durduğunu farz edin. O gün insan huzursuz bir şekilde olabilir. Yemek saatini, iş çıkış saatini bilmeden çalışmak ne kadar zordur. Bunları hayal ederek yaşayabilirsiniz.

Yada akşam eve kaçta geldiğinizi bilmemek, evden kaçta çıktığını bilememek insana acı verebilir. Bu yüzden bu gün itibariyle kendimizi rahat hissetme şansına sahibiz. Çünkü zamanı kontrol edebilme imkanlarımız var.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.