Sabah hangi besinleri tüketmeliyiz

Sizlere bu yazımızda sabah kahvaltılarında hangi besinleri tüketmemiz gerektiği konusunda bilgi paylaşımında bulunacağız.

Besinler bireyin büyüme ve gelişmesinde etkili olan tek faktördür. Fakat her besini her zaman yemek yada vitaminli proteinli diye hep aynı besinden tüketmek doğru bir beslenme alışkanlığı değildir.

Besinleri yeri ve zamanına göre beslenmek vücudu hem dirençte tutulmasını sağlar hem de büyümeyi gelişmeyi etkiler.

Sağlıksız beslenme fazla kilo alımının tek sebebi yanlış besleme alışkanlığıdır.

Metabolizmanın çalışma şartlarına göre beslenmek en doğru beslenme yöntemidir.Metabolizmayı hızlandırmak içinde yeşil çay ve su gibi bol sıvı tüketmek işe yarayacaktır.

Metabolizmanın en hızlı ve aktif olarak çalıştığı saatler sabah saatleridir. Bu yüzden sabahları bol vitamin kalsiyum ve protein ağırlıklı beslenmek gerekir.

Güne iyi ve zinde başlamak gerekir. Bunun içinde her sabah bir bardak süt mutlaka içilmelidir. Bunun yanında bol C vitamini içeren portakal suyu da yine kahvaltı menüsüne bulunması gerekir.

Kahvaltıların vazgeçilmezi yumurtada her gün bir tane tüketilmelidir. Bunların yanında ayrıca peynir, reçel, bal gibi besin değeri yüksek ürünlerden de tüketmek gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.