Sabır ile ilgili masal

Bir varmış bir yokmuş günlerden Salı, dışarda öyle bir lodos varmış ki uçusan yapraklar Merve’nin dikkatiini çekmiş ve dışarıya çıkıp oynamak istemiş.

Anneciğim dışarıya çıkabilir miyim diye sormuş fakata annesi havanın çok soğuk olduğunu üşütüp hasta olabileceğini söyleyince Merve çok üzülmüş. Annesi ise Merve’yi üzgün görünce şöyle demiş.

Güzel kızım havaların ısınmasına çok az kaldı. Hava çok güzel gibi gözükse de aldatıcı ben senin üşütüp hasta olmanı istemediğim için istegini reddettim. Fakat biraz sabredersen havalar düzelince seninle hayvanat bahçesine ardından parka gideriz demiş.

Merve gülümseyerek sahiden mi demiş annesine , annesi ise evet kızım demiş. Merve çok mutlu olmuş ve annesini dinleyerek o güzel günün gelmesi için sabretmiş.

Ve bir gün annesi Merve’nin yanına gelerek hadi bakalım hazırlan dışarıya çıkıyoruz demiş. Merve sevinçle hazırlanmış ve dışarı çıkmışlar hayvanat bahçesine gitmişler. merve görmediği hayvanları yakından görünce çok mutlu olmuş.

Oradan ayrılarak birde parka gitmişler salıncaklara, ve çeşit çeşit oyuncaklara binmiş Merve’nin annesi ise onun mutluluğunu görünce daha mutlu olmuş.

Merve annesinin yanına gelerek teşekkür etmiş , annesi ise gördün mü güzel kızım sabırlı olursan çok daha güzel şeyler yasayabilirsin demiş ve güzel bir günün ardından el ele tutuşup evlerine dönmüşler.

1 Yorum

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.