Sabırla ilgili komposizyon

Bu günkü yazımızda sabır ile ilgili kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız.
Sabır insanoğlunun zorluklar ve sıkıntılar karşısında dik durabilmesi dayanabilmesine denir. Sıkıntı ve zorluklara karşı göğüs gerip sükunetle beklemesidir.

Sabırlı olama çok kolay değildir. Bazı insanlar çok çabuk parlar dayanamaz zorluklar karşısında hemen pes eder. Ama bazı insanlar vardır ki hayretle izler sabrına hayran kalırız. Örneğin çocuğun yaramazlıklarına karşı sabırlı olmayı bilen anne gayet sakin ve sükûnetle oğlunu uyarır .Çocuk annesini kızdırmak için elinden geleni yapsa da anne sabrından kesinlikle taviz vermez , çocuğun yaptığı yaramazlıklar karşısında sessiz kalmayı başararak çocuğun yaramazlıklarını önlemeye çalışır. Sonunda başarılı olan anne sabırlı davranarak bir olayın daha üstesinden gelmeyi başarır.

Sabreden derviş muradına ermiş diye bir laf vardır. Gerçekten de işe yaramaktadır. Sıkıntı ve zorluklar karşısında pes etmeden yılmadan sonuca ulaşmak için önüne çıkan bütün engelleri ortadan kaldırmak için gayret gösterilirse emin olun ki hiçbir konu çözümsüz kalmaz. Yeter ki sabretmeyi bilmek öğrenmek gerekiyor. Sabır denen duyguyu sonuna kadar zorlamalı hemen ufak bir olayda daha yolun başındayken vazgeçilmemelidir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.