Sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız?

Sağlık güzel ve kaliteli bir yaşam için altın anahtarlardan birisidir. İyi bir yaşam sürmek için mutlaka sağlığımızı korumalıyız. Bunu başarabilen bireyler hayatlarını daha keyifli bir hale getirebilir.

Ama hasta olan bir insan yaşadığı hayattan hiçbir şekilde memnun olmaz. Hasta olduğunuz günleri düşünün. En sevdiğiniz etkinlikler bile sizi cezbetmez. Çünkü katılmak ve yapmak için hiç dermanınız olmaz.

Sağlığımızı korumak için şunları yapabiliriz;

  • Dengeli ve düzenli beslenmek
  • Spor yapmak
  • İhtiyacımız olan besinleri tüketmek
  • Kişisel ve çevre temizliğine özen göstermek
  • Bol bol doğa yürüyüşleri ve geziler yaparak temiz hava almak

Sağlığımızı korumak için neler yapmalıyız

Bunlar sağlığımızı korumak için yapabileceklerimizdir. Fakat tüm bunları yapsanız bile hasta olmayacağınız anlamına gelmez. Herhangi bir halsizlik ve hastalık belirtisi görüldüğünde mutlaka doktorumuza başvurmamız gerekir.

Biz insanlar sadece önlem almakla görevliyiz. Hasta olan birisi bize hastalık bulaştırabilir. Bu nedenle kalabalık ortamlarda pek bulunmamak, hasta olan bir bireyle temas etmemek yapabileceklerimizden sadece bazılarıdır.

(2) Yorum

  1. 3 yıldır öksürüyorum bir türlü geçmek bilmiyor.Dr alerjik ve mide reflüsünden diyor o kadar ilaç kullandım yAramadı bitki çaylarını da denedim olmadı sizler ne söyleyebilirsiniz.Ne öneride bulunacaksınız.dahiliye Dr una gitmeyeyim.göğüs doktorunada gittim.oda yaramadı .

    • Bence alerji doktoruna görünmelisiniz. Alerjik bir reaksiyonunuz olabilir. Alerji testi ile bu belirlenebilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.