Sağlığın neden eğitimden önemli olduğu ile ilgili kompozisyon

Sağlık her şeyin başıdır diye boşuna söylememişler. Bizlerde bu kompozisyon yazımızda sağlığın neden eğitim ve hepsinden önemli olduğunu anlatmaya çalışacağız. İnsanın yada başka bir canlının yaşam olaylarını sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi durumuna sağlık denir.

İnsanların yaşamlarını sürdürmeleri ve sosyal yaşamlarını sürdürmeleri için sağlıklı bir yaşama ihtiyaçları vardır. Ancak bu şekilde faaliyetlerde bulunabilir ve çeşitli fiillere katılabilir. Aksini düşünecek olursak sağlığımız bozuk olursa bugün yaptığımız hiçbir şeyi yerine getiremeyiz. Çünkü bozuk olan sağlık durumumuz bizi kötü yönde etkiler.

Örnek olarak kendimizi grip olduğumuzda düşünelim. Nasıl halsiz ve mutsuz hissederiz değil mi? Hiçbir şey yapmak istemeyiz ve sürekli yatmak ihtiyacı duyarız. İşte bu nedenle sağlık eğitimden çok daha önemlidir. Hasta olduğumuzda ne okulumuza gidebiliriz nede başka bir etkinliğe.

sağlık

Sağlıklı bir yaşamla eğitim alınabilir.

Zaten  hafif bir hastalık geçirsek bile okula gittiğimizde dersi dinlemekte ve öğretmenin anlattıklarını dinlemekte zorlanırız.  Bu örnek bile eğitimden daha önemli olduğunu göstermesidir. Sağlığı tanımlarken söylediğimiz gibi sosyal faaliyetlerini ve yaşamsal olaylarını sorunsuz bir şekilde yerine getirmek gerekir. O olmadan bunların hangisini yapabiliriz ki?

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.