Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek konulu kompozisyon

Sağlıklı nesil sağlıklı gelecek konulu kompozisyon yazımızı paylaşacağız.
Her şeyden önce sağlık kadar kıymetli bu dünyada başka bir şey yoktur. Büyüklerimizin söylediği bir şey vardır önce sağlık. İnsan sağlıklı olduğu zaman her işinde başarılı olduğu gibi kendinden sonra gelecek neslinin devamının da sağlıklı olmasını sağlar.

Doğacak çocukların sağlıklı olarak dünyaya gelebilmeleri onların anne ve babalarının sağlıklı olmasıyla doğru orantılıdır. Ne yiyip ne içtiğine dikkat etmeyen bir anne babanın evladının sağlıklı olmasını beklemek çok küçük bir ihtimaldir. Anne babalar evlat sahibi olmaya karar vermeden evvel tam olarak sağlık noktasında bir sıkıntı olup olmadığını öğrenmek için kesinlikle muayene olmalı check up yaptırmalıdır.

Sağlıklı nesiller bırakmak istiyorsak geleceğe sağlığımız dikkat etmeliyiz. Spor yapmalı düzenli yürüyüşlerimizi aksatmamalıyız. Düzenli beslenmeli her sebze ve meyveden ayrıca et, süt ve yumurtadan yeteri kadar tüketmeliyiz.

Bugünün küçüğü yarının büyükleri olacağımızı unutmamalıyız .Yarın bir gün anne baba olduğumuzda elbette ki bizim da evlatlarımız olacak onların sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmelerini kim istemez ki. Onun için sağlığına dikkat eden çevresindekileri de bu konuda uyaran nesillerden olmak için elimizden ne geliyorsa yapmamız gerekir.

(9) Yorum

    • Bizden kopyalanmış olmalıdır. Sitemizde yer alan içeriklerin hepsi kendi editörlerimiz tarafından hazırlanmıştır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.