Samimiyetin günlük hayata yansıması konulu kompozisyon

B yazımızda samimiyetin günlük hayata yansıması ile ilgili kompozisyon yazısını sizlerle paylaşacağız.

Samimiyet içtenlik dediğimiz şey kişilerin söz ve davranışlarında dürüst olmasına denir. Samimi kişiler içten davranırlar kesinlikle art niyetli düşünmezler.

Samimiyeti günlük hayatımızda sıkça görürüz. Örneğin kuaföre giden bir bayan ile kuaför arasında geçen konuşma samimiyete örnek olarak gösterilebilir. Kuaför bayanın ne tarz bir saç modeli kestirmek istediğini sormuş bunun üzerine bayanda tarif etmiştir. Fakat kuaför bu saç modelinin bayanın kafa yapısına uymayacağını samimi bir şekilde dile getirmiş ve farklı bir saç modeli seçmesini istemiştir. Bunun üzerine bayan da kuaförün samimiyetine güvenerek siz bir model seçin ve o şekilde kesin demiştir. Sözleri duyunca çok mutlu olmuş ve bayanın yüzüne yakışacak bir modelde saçlarını kesmiştir. Bayan çok memnun kaldığını bundan sonra hep bu kuaföre geleceğini hatta arkadaşlarına tavsiye edeceğini söyleyerek ayrılmıştır.

Samimi davranışlar hemen fark edilir. Kişilerin içten olup olmadıkları sözlerinden anlaşıldığı gibi yüz ifadelerinden de anlaşılır. Kötü niyet besleyenler de kendilerini er yada geç ortaya çıkarırlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.