Sanat altın bileziktir ile ilgili kompozisyon

Bu günkü kompozisyon yazımızın konusu sanat altın bileziktir.
Bir insanın elinde mesleği varsa o işini sımsıkı dört elle sarılmalı işini en iyi şekilde yapabilmek için gayret göstermelidir. Çünkü her insan her işi yapamaz yaptığı ya da yapacağı işi de kendi zevk, ilgi ve yeteneklerine göre belirlemelidir.

Sanat bir insanın sahip olduğu yetenek ve hünerlerine göre yapmış olduğu işlerin tümüne denir. Kimi oymacılık yapar, kimi heykeltıraşlık, kimisi de geçimini şarkı söyleyerek kazanır. Bunların hepsi bir sanat örneğidir. Kişi yaptığı işine sahip çıkmalıdır. Çünkü o iş onun için ekmek kapısı veya geçim kaynağıdır.

Yeteneklerinden faydalanarak geçimini sağlayan kişiler sanatın onlar için paha biçilemez bir değer olduğunu düşünürler. Örneğin heykeltıraşlık yapan biri geçiminden bundan sağladığı için yaptığı iş ona hiç de zor gelmez. Bu işler biraz da zevk meselesi. Lakin heykeltıraşlıktan anlamayan hiç alakası olmayan birine göre bu iş de nedir ki. Bu işten bir evin geçimi sağlanamaz diye düşünür.

Sonuç olarak yaptığımız iş ne olursa olsun sanatla ilgili yapılan bütün işlerin kıymeti bilinmelidir. Başkası hor görüyor bu mesleği diye siz altın bileziğinizden vazgeçmeyin.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.