Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir ile ilgili kompozisyon

Sanat bir milletin can damarlarına benzer. Öyle ki sanatsız kalan bir toplumun şah damarı kopmuş demektir. Sanat günümüzde bir çok alanda icra edilmektedir. Giyimden tutunda ressamlığa kadar birçok alan bir sanat eseri oluşturabilmektedir.

Sanat kendine özgü bir anlayış içinde olup sanatçının var olduğu toplumun simgesi sayılabilir. Bu nedenle sanat eserlerinde taklitçilik olan yada sanat eseri üretemeyen toplumlar yok olma tehlikesi içerisinde yaşarlar. Öyle ki sanatsız kalan toplumlar genellikle başka toplumları taklit ederler. Kendilerine özgü sanat anlayışları olmadığı gibi kültürleri de yoktur.

Bir milleti millet yapan kendine özgü kültürü ve sanatıdır. Bu nedenle toplumda yer alan her birey sanat dallarıyla bir şekilde ilgilenmelidir. Çünkü sanat ufku açar ve insanın zekasını geliştirir. Ayrıca sanat bir bireyin kendisini ve görüşlerini en iyi şekilde ifade etmeyi sağlar.
sanat
Bir komedyen yada tiyatrocuda sanatçıdır. Oyunlarında sergilediği mimikler ve verdiği mesajlar ile dinleyiciye/izleyiciye mesajlar verir. Bunların toplumda olması ve toplumun bilinçlendirmesindeki rolü büyüktür. Sanat eseri ve sanatçı varlığı ile toplumun gelişimine katkı sağlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.