Sanatsız kalan bir ulusun hayat damarlarından biri kopmuş demektir konulu kompozisyon

Bu yazımızda sizlere sanatsız kalan bir ulusun hayat damarlarından biri kopmuş demektir konulu kompozisyon yazımızı paylaşacağız.

Sanat toplumun resim heykel müzik gibi daha birçok alanda faaliyet göstermesine denir. Sanattan yoksun bir toplum ise yaprakları dökülmüş kurumaya yüz tutmuş ağaç misali dünyayla bağlantısı olmayan hayatta olan bitenden hiç haberi olmaz.

Sanatsız kalmak ulusu her anlamda köreltir. Çünkü sanat sayesinde bir anlamda gündemi takip etmiş oluruz. Müzikler mesela zamanın modasına uygun yapılmaktadır.80ler müzik ile şimdi günümüzde dinlediğimiz müzikler arasında çok fark vardır.

Atatürk sanatsız kalan bir ulusun hayat damarlarından biri kopmuş demektir derken aslında anlatmaya çalıştığı şey millet olarak sanatla ilgileniniz. Çünkü biz geçmişle olan bağlantımızı sanat sayesinde bir köprü kurup geçmişimizden kopmayı engellemiş oluruz.Sanat insanı ayrıca zinde kılar. Sabah örneğin güne müzikle uyanmak güne güzel başlamanın çok güzel örneğini oluşturur.

Toplum olarak sanattan uzak durmamalı her kişi yada birey kendi zevk ve yeteneklerine uygun olan bir sanat dalı ile ilgilenmelidir. Bu dünyada yaşamak için hayata gülen gözlerle gülümsemek için en önemli çare sanattır.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.