Savaşta silah mı yoksa cesaret mi önemlidir?

Bu yazımızda sizlerle Savaşta silah mı yoksa cesaret mi önemlidir konulu münazara örneğini paylaşacağız.

Savaşlar aslında hiçbir kimsenin yaşamak istemediği ama bazen mecburen yaşamak zorunda kaldığı olaylardır. Eski tarihlerde birçok insan savaş yüzünden ağır kayıplar yaşamıştır.

Ellerinde bulunan o zamanın teknolojisiyle yapılmış ilkel silahlar ile büyük cesaretler göstererek düşmana karşı savunması yapmışlardır.

O dönemlerde yaşayan insanlar ilkel aletler kullanmalarına rağmen büyük bir cesaret örneği göstererek ülkeleri için savaşmışlar ve savaşmaya da devam etmişlerdir.

Kimilerine göre savaşta cesaret, kimilerine göre ise silah önemlidir. Bu sorunun cevabı yıllardır tartışılmaktadır. Savaşta üst düzey silahlara sahip olmasına rağmen o silahı ateşleyecek yada o tetiği çekecek cesaretiniz yoksa tüm o silahların hiç bir anlamı yoktur.

Yada diğer bir açıdan bakacak olursak. Savaşta cesurca büyük bir azimle savaşacak cesaretiniz olmasına rağmen elinizde bir silah yoksa burada da cesurluğun bir anlamı olmayacaktır. Düşmanınız tek bir dokunuşla hayatınıza son verebilme imkanına sahiptir.

Bu yüzden savaşta hem silah hemde bu silahı kullanabilecek cesarete ihtiyaç duyulmaktadır. Aksi halde ikiside tek başına yeterli değildir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.