saygı mı saygısız mı hak mı haksızlık mı düzenli mi yaşam mı düzensizlik mi kompozisyon

Bu dünyada düzenli bir yaşam için saygılı olmak ve herkesin hakkını gözetmek büyük önem taşır. Bu yazımızda saygı mı saygısız mı, hak mı haksızlık mı, düzenli mi düzensizlik yaşam mı konusundan bir kompozisyon bulabilirsiniz. Saygı ve sevginin olmadığı bir toplumda huzur bulunmaz. İnsanlar eğer birbirlerine saygılı bir şekilde yaklaşmazsa ve karşısındakinin haklarına itibar etmezse düzensiz bir yaşam meydana gelir.

Saygısız ve haksız bir dünyada yaşamak ne kadar sıkıcı olabilir hiç düşündünüz mü? Toplumda kargaşadan, kavgadan başka birşey meydana gelmez. Ortalığı kargaşa alır götürürdü. Bu nedenle insanlara okul çağlarında ilk olarak sevgi ve saygı gibi kavramlar öğretilir. Her bireyin kendine ait hakları ve düzenli bir yaşama sahip olma hakkı vardır. Eğer biz kendimiz için bu hakları oluştururken başkasının hakkına zarar veriyorsak kesinlikle onun yaşamına müdahale etmiş oluruz.

Bu nedenle birşeyi yapmadan önce bunun bir başkası için oluşturabilecek sonuçlarını düşünmeli ve ona göre hareket etmemiz gerekir. Ancak bu şekilde dünyamızda huzur ve mutluluk duygusu hakim olur.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.