Sebze büyümek uzaylı çikolata gezegen paragraf yazma

Anahtar kelime olarak sebze, büyümek, uzaylı ve çikolatanın kullanarak anlamlı bir paragraf yazma ödevimiz var. Sizin için yazdığım paragraf şu şekilde.

Benim Gezegenim

Benim yaşadığım gezegende sanıldığının aksine yaşam var. Ancak henüz dünyanın büyük bir bölümü burada yaşam olduğunu bilmiyor. Ailem ve ben buraya nasıl geldik hiç bilmiyorum. Fakat tıpkı dünyamız gibi. İstediğimiz her şeyi burada yetiştirebiliyoruz. Babam aynı bir çiftçi gibi. Bir sürü sebze ve meyve yetiştiriyor. Onun yetiştirdiği bitkiler ile bizlerde beslenerek büyüyoruz. İki kardeşim ve annem ise babama işlerinde yardımcı oluyorlar.

gezegen

Benim gezegenim de sebze çikolata yetiştiriliyor ve bir çok uzaylı var


Babamın yetiştirdiği kakao bitkilerinden elde ettiğimiz tohumlardan annem sütlü çikolatalar yapabiliyor. En sevdiğimiz tatlı da zaten çikolata. Kim bilir belki bu gezegeni yakın zamanda başka birileri daha keşfedip bizimle yaşamaya başlar. Şimdilik ailece yaşadığımız için zaman zaman sıkıcı olabiliyor.

Ama sürekli babam bizlere ümit verip mutlaka birilerinin bizim yanımıza geleceğini söylüyor. Ama ben uzaylıların bizi bulmasından çok korkuyorum. Babam ise bize güven veriyor. Yine de yaşadığım bu gezegeni çok seviyorum.

Sizlerinde benim gezegenime gelmesini, görmesini çok istiyorum.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.