Şehitlerimiz sizin için ne ifade ediyor?

Vatanımızın her karış toprağında şehit kanının bulunduğunu eminim hepiniz biliyorsunuz. Topraklarımızı değerli ve önemli kılan en önemli unsurlardan birisi de hiç şüphesiz şehitlerimizdir. Onların toplumdaki ifadeleri farklı olsa da hepsinin ortak noktası değerli olmaları, saygı görmeleridir.

Bu vatan Kurtuluş mücadelesinde şehit olmuş binlerce kahraman askerin kanları ile sulanmıştır. Bir çoğunuz Çanakkale’de yer alan cephelere gitmişsinizdir. Bugün o siperlerin çevresinde hala atılan kurşunları görebilirsiniz.
şehit
Günümüzde ise terör faaliyetleri nedeniyle birçok vatan evladımız şehit olmuştur. O kadar kıymet verilerek büyütülen, gözden bile sakınan gencecik insanlarımız vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak adına cesurca canlarını veriyorlar.

Toplumumuzda çok şükür ki şehitlerimize ve onların geride bıraktığı değerli ailelerine hak ettiği değer verilmektedir. Gerek devlet kurumları, gerekse vatandaşlar şehit ailelerine gereken desteği ve saygıyı vermektedir.

Çevremizde ki her birey şehitler için dua edip onlara sonsuz saygı beslemektedir. Çünkü bu güzel ülkeyi seven herkesin temel görevi budur.