sevgi barış ihtiyaç istek görüş yanlı davranış dürüstlük kavramlarını kullanarak bir hikaye

Bu hikaye yazımızda içinde sevgi, barış, ihtiyaç, istek, görüş, yanlı davranış ve dürüstlük kavramlarının kullanıldığı hikaye örneği bulabilirsiniz. İlk olarak hikayemizin başlığını bulalım.

Barışa İhtiyacımız Var

Ormanlar kralı Aslan artık çok mutsuz ve üzgündü. Bunun nedeni ise onun hükümdar olduğu ormanda kavga ve gürültü artık eksik olmuyordu. Aslan sevgi ve barış ortamını tesis etmek için birçok şey düşünse de aklına herhangi bir çözüm gelmiyordu. Ormanda barışa o kadar ihtiyaç vardı ki artık aynı cins hayvanlar bile birbirleri ile geçinemiyordu. Ormanın en dürüst hayvanı olan Sincap bile bu kavgalara dahil olmuştu.

Aslında hayvanların ortak istekleri barışın gelmesi ve yine eski günlerdeki gibi neşeli bir hayat yaşamaktı. Ancak bunu engelleyen bir olay vardı ki oda orman bireylerinin yanlı davranışı. Herkes kendini haklı görüyor kimse kendini karşısındakinin yerine koymuyordu.

Günlerden bir gün ormanın en sakin bireyi olan Kaplumbağa Aslana bir öneri getirdi. Aslanım kralım görüyorum ki ormanın ihtiyaçlarına artık cevap veremiyorsun istersen ben sana yardım ederim. Aslan önce bir şaşırmış daha sonra sormuş peki nasıl olacak o. Kaplumbağa demiş ki bir yemek düzenleyeceğiz. Her canlı türünden bir tanesi yemeğe gelecek. Zebraların en sevileni, sincapların en güvenileni, tavşanların en saygı duyulanı gibi. Eee demiş aslan daha sonra ne olacak. Yemeği yedikten sonra oturup hep birlikte konuşacağız. Önce sen tabi ki kralım. Benim görüşüme göre diyeceksiniz ki herkesin içindekileri döksün. Kim kimin neyini çekemiyor anlatsın. Aramızdaki sorunları ya burda çözeceğiz. Yada ben kralınız olarak sizi bu ormandan göndereceğim.

Aslan tamam oldu demiş aklına yatmış bu fikir. Dedikleri gibi her canlıdan biri akşam yemeğine davet edilmiş. Yemekler yenilmiş sohbetler edilmiş. Aslan başlamış konuşmaya. Ya sorunları çözeriz yada çözemeyen bu ormandan gider diyince aslan herkes sus pus olmuş. Daha sonra aslanın korkusuna kimsenin sorunu kalmamış ve ormana sevgi ve barış gelmiş.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.