Sevgi dayanışma arkadaşlık anahtar sözcüklerini kullanarak bir öykü yazınız

Bu hikaye yazımızda Sevgi, dayanışma, arkadaşlık anahtar sözcüklerini kullanarak bir öykü yazacağız. Umarım bu hikayemiz sizin dersinizi yapmanıza yardımcı olur. İlk olarak Sevgi, dayanışma, arkadaşlık kelimeleriyle ilgili bir başlık bulalım.

Arkadaşların Dayanışması

Ormanda neşe dolu günler yaşayan sincap ve köstebek birbirleriyle sık sık oyun oynarlardı. İkisi birlikte zaman geçirmeyi çok severdi. Ailesinin izin verdiği zamanlarda birlikte ormanda gezer dolaşır birbirinden güzel meyveleri yerlerdi. Her ikisi de ormanın güzelliklerine karşı sevgi doluydu.

Bir gün yine karınları acıktığında yiyecek birşeyler aradılar. Gökyüzüne doğru uzanan kocaman bir hindistan cevizi ağacı buldular. Ancak bu meyveleri nasıl koparıp yiyeceklerdi şaşırıp kalmışlardı. Sincap ben çıkarım yerim fakat sen çıkamazsın ki nasıl yapacağız dedi. Köstebek ise ona sen meyveyi yere düşür sonra gel beraber yiyelim dedi. Sincap meyveyi yere attı ve yemek için yere indi.

Oda ne bu meyvenin çok kalın bir kabuğu var ve kırılmamış bile. Köstebek sorun değil o işi ben yaparım dedi. Güçlü dişleri ve tırnakları ile bir çırpıda meyveyi ikiye böldü. Arkadaşların dayanışması onlara güzel bir yemek sundu. Onların arkadaşlık hisleri tüm orman tarafından kıskanılırdı.

İkisi birlikte neşe dolu günler geçirdiler.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.