Büyüklerinizin yada arkadaşlarınızın sizi sevdiğini bilmeniz duygularınızı ve yaşantınızı nasıl etkiler?

Hepimiz insanız ve sevgiye ihtiyaç duyarız. Bu nedenle çevremizde bulunan kişilerin bizi sevdiğini bilmemiz bizi olumlu yönde etkiler. Sevilen ve seven kişilerin duygularında ve yaşantınızda iyi gelişmeler gözlemlenir. Şöyle düşünelim;

Çevremizde yer alan büyüklerimizin bizi sevmesi ve ilgi göstermesi sonucunda bizler mutlu oluruz. Onların ilgisi sayesinde kendimizi önemli hissederiz. Mutlu olduğumuz için yaşama bakış açımız değişir. Sevinçli bir insan hayatında ise başarılı olma şansına her zaman sahiptir.

Arkadaşlarımızı ele alırsak onların sevgisi bizler için değerlidir. Bizimle sevinçlerimizi paylaşırlar, dertlerimize ortak olurlar. Bu nedenle bu onları bizim gözümüzde değerli kılar. Her taraftan sevgi ve ilgi gördüğümüz için derslerimizde başarılı olur kendimizi daima mutlu hissederiz.

Doğrularımızla, yanlışlarımızla bizleri kabul eden bir çevremiz vardır çünkü. Sevgi ruhun gıdası olup her insanın ihtiyaç duyduğu bir kavramdır. Bu nedenle sevilen kişiler hayata her zaman iyimser bakar.

Sevgi şaire göre hangi güzel davranışlara neden olur?

Şair her zaman sevginin içimizde olmasını belirtiyor. Çünkü sevgi ile insanın faaliyetlerini gerçekleştirebileceğini biliyor. Alimlerin bile sevgi ile ilmi öğrendiğini belirtmesi bunun en güzel örneğidir.

Sevdiğiniz canlılardan iki tanesinin ismini yazarak onların yaşamlarını devam ettirebilmelerini sağlamak için neler yapabileceğinizi defterinize maddeler halinde sıralayınız.

Ben en çok evimizde beslediğimiz kedi ve balıkları seviyorum. Babam ve benim bir akvaryumumuz, annemin ise bir kedisi var. Onların yaşamlarını devam ettirebilmek için şunları yapabiliriz;

  • Balıklarımızı düzenli olarak besleyip sularını değiştirebiliriz.
  • Kedimizin temizliğine dikkat edip özel mamalar ile besleyebiliriz.
  • Balıkların su sıcaklığına dikkat etmemiz gerekir.
  • Kedimizin tuvalet ihtiyacı için bir alan oluşturabiliriz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.