Sivilcelerin geçmesi için ne yapılabilir

Bu günkü yazımızda sizlere sivilcelerden kurtulmak için neler yapılabilir bu konuda hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Sivilce, tıp dilindeki adı akne olarak bilinen özellikler gençlerin kabusu haline gelen ergenlik döneminde sıkça rastlanan bir deri hastalığıdır.

Sivilceler kişiyi rahatsız etmeyecek kadar küçük ve az miktarda ise kesinlikle dokunulmamalı, kendi haline bırakılmalıdır. Emin olun bir süre sonra kendiliğinden yok olduğunu fark edeceksiniz. Fakat evdeki yöntemlerle yok olmayacak kadar çok ve her geçen gün biraz daha artıyorsa mutlaka bir cildiye uzmanına gidilmelidir. Küçük bir sivilcenin arkasından başka rahatsızlıkların çıkabileceği unutulmamalıdır.

Gelelim evde yapılabilecek tedavi yöntemlerine; Sağlıklı beslenmeye özen gösterilmeli, çünkü vücut böylece kendini yenileyecek ölü deri kendiliğinden atılacaktır.

En önemlisi sıvı tüketilmeli bol su içilmelidir.C vitamini tüketmekte deri hastalıklarının önlenmesine yardımcı olur.

Alkol, sigara , şekerli ve çikolatalı ürünler, kuru yemiş ve çerezlerden de uzak durulmalıdır.

Ellerdeki bakteri ve mikroplar görünmeyecek kadar küçük olduğundan mümkün olduğunca yüzümüze temastan kaçınmak gerekir. Böylece bakteri ve mikrop üretimini durdurmuş oluruz.

Stres sivilcelerin ve daha bir çok hastalığın sebebi olduğu için mümkün olduğu kadar uzak durmak gerekir

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.