sizce insanlar niçin ibadetlerini yerine getirmelidirler?

Dünyaya gelen her insan için ibadet etmek birçok dinde farz kılınmıştır. Size göre insanların ibadet etmelerinin gerçek nedeni ne olabilir gelin birlikte inceleyelim. Dünyamızın her yerinde eşsiz bir uyum vardır. Doğadaki yaşam, toprağın havayla olan uyumu, insanın doğayla etkileşimi bunlardan sadece bir kaçıdır.

Bu örnekleri bile ele aldığımızda, çevremizdeki güzellikleri incelediğimizde ve doğamızdaki en üstün varlık insanı ele aldığımızda bu düzenin biri tarafından kurulduğunu keşfedebiliriz. Zaten birçok inanç bir yaratan olduğunu kabul etmektedir.

Uzayı, dünyayı, canlıları yaratan eşsiz bir güç ve kuvvet vardır. İşte bu kudret bizi sadece ibadet etmekle yükümlü kılmıştır. Bizde hem Allah’a ibadet etmek için, hemde güzel bir ahlaka sahip olmak için ibadetlerimizi yerine getirmeliyiz. Ancak bu şekilde kendimizi mutlu ve huzurlu hissedebiliriz.

Hangi dine, hangi inanca sahip olursak olalım. Dini vazifelerimizi yerine getirdiğimizde kendimizi çok daha huzurlu hissederiz. İşte bu nedenlerden dolayı ibadet etmek gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.