Soğuk hava ve kar yağışı insan yaşamını nasıl etkiler?

Soğuk hava ve kar yağışı insan yaşamını genelde olumsuz etkiler. Biliyoruz ki Türkiye’de kışlar genel anlamda sert ve çetin geçer. Hele birde aralık aylarından sonra görülen kar etkisini arttırdıkça yaşamımız daha da zorlaşır. Trafik kazaları her geçen gün artar.

Doğal gaz yada soba zehirlenmeleri de soğuk arttıkça gün yüzüne çıkmaya başlar.Kimileri için kış zor geçse de kimileri için eğlence kaynağıdır aslında. Çocuklarımız kar yağmasını dört gözle beklerler.Onlar için eğlence fakat aileler için zorlu geçecek günlerin başlangıcıdır aslında. Kış şartlarına önceden hazırlanmamız gerektiğini hepimiz biliriz. Her yıl yapılması gereken bazı görevlerimiz olduğu kesin ama hangimiz bunu düzgün şekilde uyguluyoruz bu tartışılır. Her yıl kış ayının zorlu geçeceğini biliriz aslında.

Bacalarımızı düzenli olarak temizlesek odunumuzu kömürümüzü kış bastırmadan alsak, yada kazaları biraz olsun önlemek için araçlarımıza kar lastiklerimizi taksak emin olun her yıl televizyonda izlediğimiz ölüm haberlerini azaltmış oluruz.Kar yağışı bazıları için hayatı olumsuz etkilese de bazıları içinse gelir kaynağıdır. Ülkemiz her yıl kış ayında tatilini yapmak için gelen binlerce turisti ağırlamaktadır.

Başta Uludağ olmak üzere Palandöken, Kartal kaya gibi dünyaca ünlü kayak merkezlerimiz bulunmaktadır.Ülkemiz dört mevsimi doyasıya yaşayabileceğimiz ender yerlerden biridir.Bunun bilincinde olarak kıymetini bilmeliyiz.

tr

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.