Son gün ödev yapma alışkanlığımız

Okulların yarı yıl tatiline girmesi ile tüm çocuklar 2 haftalık bir tatil sürecine girdi. Kimileri eğlenerek, kimileri büyüklerini ziyaret ederek tatilini değerlendirdi. Birçok derste yardımcı olduğumuz öğrenciler dersleriyle neredeyse ilişiğini kestiler.

Yıllardır değişmeyen bir kural var ki o da son güne yapılacak dersleri bırakmaktır. Kendi öğrenciliğimden biliyorum. Bende 15 tatilimi sürekli güzel vakit geçirmek için planlardım. Dolayısıyla derslerimi yapmayıp okullar açılmadan bir ya da iki gün önce derslerime asılırdım.

Günlerdir sitemize uğramayan öğrenci arkadaşlarımın bu gece itibari ile akın ettiğini görmek gerçekten çok eğlenceli. Demek ki öğrenciler hiçbir zaman değişmiyor ve büyük bir bölümü son ana kadar bekliyor. Diliyorum ki sınavlarınız için böyle bir hata yapmazsınız.

İlerleyen öğrencilik yıllarımda 15 tatilimin ilk günlerinde tüm ödevlerimi yapıp daha sonra tatili değerlendirmek fikri bana cazip geldi ve öyle de yaptım. Umarım siz de böyle bir karar verirsiniz. 2. dönemin size iyi bir eğitim sezonu getirmesini dilerim.

Saygılarımla

Site Editörü Ceyda

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.