Son pişmanlık fayda vermez ile ilgili kompozisyon

Bugünkü yazımızda son pişmanlık fayda vermez konulu kompozisyon yazımızı sizlerle paylaşacağız. Pişman olmak kadar kötü ve üzücü bir duygu yoktur. İnsan yaptıklarından hiç bir zaman pişman olmak istemez. Lakin bazen öyle durumlar olur ki yanlış yaptığının farkına varır ve ah, keşke demekten kendini alamaz.

Yaptığımız iş ve davranışlardan pişman olmak için temkinli olmalı her zaman emin adımlarla yürümeliyiz. Öyle ki önümüze çıkan yada çıkacak olan engelleri önceden kestirebilmeli ona göre hareket etmeliyiz. Örneğin proje ödevi hazırlarken masanın üstünde, bir taraftan da meyve suyu içen çocuğun ani bir hareketle bardakta ki meyve suyunun dökülmesi ne kadar üzücü bir durum olur. Çok pişman olur keşke meyve suyunu içmeseydim biraz daha dikkat etseydim diye. Fakat iş işten geçmiştir artık ödevi tekrar baştan yapması gerekir.

Onun için yapılan iş hal hareket ne olursa olsun iki düşünüp bir yapılmalıdır. Her şey olup bittikten sonra pişman olmanın bir anlamı yoktur. Sonuç olarak pişman olunacak hiç bir işe kalkışmamak gerekir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.