Sorumluluklarımızı yerine getirmenin önemini anlatan kompozisyon

Sorumluluklarımızı her birey gibi bizlerde yerine getirmeliyiz. Sosyal hayatın gereği olarak ister istemez her birey bir sorumluluk edinmiştir. Bu sorumlulukları yerine getirmek hem kendimize hemde çevremize karşı birer sorumluluktur. Peki neden bu kadar önemli?

Biz çocukların şuan ki en önemli sorumluluğu iyi bir öğrenci olarak anne ve babamıza karşı sorumluluklarımızı yerine getirmektedir. İyi birer evlat olup derslerimizde elimizden geldiğince başarılı olursak şimdilik sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz. İnsan zaman içinde büyüdükçe ve geliştikçe sahip olduğu sorumluluklar da değişmektedir. Örneğin anne ve babamız bize bakmak ihtiyaçlarımızı karşılamak ile sorumlu oldukları kadar bizimle ilgilenmelidirler.

Bu bir misyon gibi düşünülebilir. Zamanla bizlerde büyüyüp evlendiğimizde onların yerini alıp aynı imkanları hatta daha iyisini çocuklarımıza sağlamak için çabalayacağız. Hayatın devam etmesi ile her gün yeni bir sorumluluk edinirken bir diğerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşayacağız.

Biz çocukların sorumlulukları kendi haklarımızı bilmek, derslerimize çalışmak, ailemize yakışır birer evlat olmaktır. Yaşımız büyüdüğümüzde sorumluluklarımız değişecek ve bizden beklentiler artacaktır. Ama önemli olan şimdiki sorumluluklarımızı yerine getirmektir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.