Sorunumu Çözüyorum

Okul ve sınıf eşyalarınız hangileridir? Bunları özenli kullanmadığınızda hangi sorunlarla karşılaşabilirsiniz? Örnek vererek açıklayınız.

Okul ve sınıf eşyalarımız masa, sıra, tahta, silgi, kitaplıktır. Eğer bunları özenli bir şekilde kullanmazsam onlardan yararlanamam. Çünkü onlar benim eğitim almam için gerekli. Mesela tahtamız ıslandığında ona yazı yazamayız. Bu nedenle özenli kullanmam gerekir.

Sizce en uygun çözüm hangisi olabilir?

Bence en iyi çözüm arkadaşlarımıza doğruyu söylemektir. Yani kitabı kardeşim yırtmış. Çok üzgünüm demeliyiz.

Okul ve sınıf eşyalarından birini düşününüz. Bu eşyanın özensiz kullanılması nasıl bir sorun yaratır? Ortaya çıkan sorunu nasıl çözebilirsiniz?

Ben kitaplığı düşündüm. Arkadaşlarım ve ben kitaplıktan okumak için kitaplar alırız. Zamanla yerine koyar ve başka bir kitap alırız. Ancak alınan kitaplar bir zaman sonra geri gelmez oldu. Bu durumda kimse kitap değiştiremedi. Bu sorunu çözmek için sınıfta duyuru yapılır ve herkes elindeki kitapları geri getirir.

ÇALIŞMA KİTABI

Aşağıdakilerden hangisi okul veya sınıf eşyalarındandır?

Defter-Kalem-Kalemtıraş-Tahta-Okul Çantası-Kalem kutusu-Sıra

Okul ve sınıf eşyaları özenli kullanılmadığında ortaya çıkabilecek bir sorun belirleyiniz. Bu sorunu çözmek için farklı çözüm önerilerinizi balık kılçıklarına yazınız.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.