Söz Uçar Yazı Kalır Kompozisyon

Söz Uçar yazı kalır yada ozan ölür sazı kalır deyimlerinin anlam ve önemi hakkında kompozisyon. Söz uçar yazı kalır sözüyle aslında yazının önemine vurgu yapılmaktadır. Gerçekten de yazılı olan hiçbir şey kaybolmaz ve ebediyen saklanabilir. Oysa ki söz ise ancak duyulduğu anda vardır. Birşeyi duyduğunuzda onu hissedebilirsiniz.

Biri size bir vaat verirken söz verirse bunu ilerleyen bir zamanda inkar edip vazgeçebilir. Ama yazılı bir belge verirse bunların hiçbirini yapamaz. İşte bu yüzden günümüzde ticarette yazılı sözleşmeler yapılır çeşitli evraklar düzenlenir. Söz uçar yazı kalır bu nedenle söylenmiş bir sözdür. Çeşitli alışveriş merkezlerinde senet ile alış veriş imkanı vardır. Satıcının mağdur olmaması için alıcı kişinin söz vermesi yerine yazılı bir senet imzalatılır.
yazikalir
Sonuç olarak yazılı belgeler sözden çok daha geçerli olup her yerde kullanılabilir. Mesela günümüz eserleri hep yazılı ve görsel eserlerdir. Yüzlerce yıllardan günümüze kadar gelmeyi başarabilen bu eserler eğer sözlü olsaydı sanatçının ölümüyle birlikte yok olup giderdi.

Yazının önemi bir kez daha burada ortaya çıkar. Sizde Söz Uçar Yazı Kalır Kompozisyonumuza eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlere bildirebilirsiniz.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.