Söz uçar yazı kalır kompozisyon

Bu yazımızda sizlere söz uçar yazı kalır sözüyle ilgili kompozisyon yazımızı paylaşacağız. Söz denilen ağızdan çıkan her türlü konudaki konuşmadır. Yazı ise sözün kağıda dökülmüş haline denir. Yani yazı sözlerden meydana gelmektedir.

Konuşmada söylenen o kadar çok söz vardır ki hele ki bir de tartışma ortamında karşılıklı söylenen sözlerin sayısını bilemeyiz bile. Fakat tartışma bittiğinden az önce söylenenlerden hangisi aklımızda acaba diye sorulduğunda birçoğunu hiç kimse hatırlayamaz. Yazı ise böyle değildir. Okuduğumuzda aklımızda hepsi kalmayabilir unutulabilir fakat tekrar aynı yazıyı okuma şansına sahip olduğumuz için unutma diye bir problem ortadan yok olur. Ne zaman hatırlamak istesek açıp aynı yazıyı okuyabiliriz. Bu yüzden söz uçar yazı kalır sözü söylenmiştir.

Atalarımızın söylediği o kadar çok güzel ve özlü söz vardır ki bunların hepsi yazıya geçirilmiş olsaydı şuan günümüzde hala kullanıyor olurduk. Maalesef bazıları yazıya geçirilmediği için zamana yenik düşmüş zamanla unutulup gitmiştir. Bu durumla karşılaşmamak için beğenilen söz müzik yada güzel duygu düşünce uyandıran konuşmaları yazıya geçirmeye çalışalım bugün bizim işimize yaramasa da yarın bir gün başkasının işine yarayabilir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.