su kaynakları bu şekilde kirletilip israf edilmeye devam edilirse hayatımızda nelerin değişip yok olacağını hayal edin

Günümüzde su kaynakları hızlı bir şekilde kirletmekte yada israf edilmektedir. Gelişen teknoloji, sanayileşme ve insan ihtiyaçları su kaynaklarının kirlenmesinin temel sebebidir. Peki su kaynakları bu şekilde kirletilmeye, israf edilmeye devam ederse hayatımız ileride nasıl şekillenecek?

Teori 1

Dünyada kirlenen su kaynakları nedeniyle bugün uygun fiyatlarda kullandığımız, bulabildiğimiz temiz su fiyatları çok yüksek olacak. Bugünkü petrol gibi değerli olacak ve ülkeler artık petrol için değil temiz su kaynakları için savaş edebilecek.

Teori 2

Kirli su kaynaklarının temizlenmesi için su arıtma tesisleri kurulacak. Ülkeler bugün nükleer enerji santralleri kurmak için yoğun çaba harcarken ileriki yılllarda su kaynaklarının temizlenmesi ve kullanılması için tesisler kurulacak.

Teori 3

Temiz su kaynakları azaldığı için doğada yaşayan canlı sayısında hızla azalma görülecek. İnsanlar beslenmek için et bulamayacak ve buda protein eksikliğine yol açarak hastalıkların artmasına neden olacak. Su kaynakları nedeniyle yok olan canlılar insanların besin listesinden çıkacak.

Teori 4

Su kaynakları hızla kirlendiği için doğadaki yeşil alanların büyük bölümü yok olacak. Çölleşmeler sıklıkla görülürken dünyanın sıcaklığı artacak ve doğal afetler daha sık görülecek.

Teori 5

Dünya savaşı. Su kaynakları için insanlar, ülkeler birbirlerine saldıracak.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.