Tarih, ışık tutmak, araştırma, uygarlık, öğrenme, gençlik hakkında kompozisyon

Tarih, ışık tutmak, araştırma, uygarlık, öğrenme ve gençlik anahtar kelimelerini kullanarak bir kompozisyon yazmamızı istedi öğretmenimiz. Bende yazmış olduğum kompozisyonu sizlerle paylaştım. Bir kaç yerini değiştirerek ödevinizi yapabilirsiniz.

Geleceğin Temelleri

Cumhuriyetin kurulması ile birlikte birçok inkılap ve devrim yapıldı. Tarihi bir geçmişi olan bu millet çağdaş ve uygar bir toplum olmak için kararını verdi. Birçok ülkedeki eğitim sistemleri incelenerek ülkemize getirildi. Bu sayede gençlik daha iyi bir eğitim alacak ve ülkemizin geleceğine ışık tutacaktı.

Ve düşünüldüğü gibi oldu. Getirilen her inkılap her ilke sayesinde ülkemiz her geçen gün daha modern ve güçlü bir hal aldı. Atatürk bu geleceği çoktan görmüş olmalı ki bu inkılapları yapma gereksinimi duydu. Zaten o geleceğin gençlerine inanıyor ve güveniyordu. İşte bu nedenle tarihteki en önemli devrimler kısa sürede ülkemizde atıldı.

Tarih, ışık tutmak, araştırma, uygarlık, öğrenme, gençlik hakkında kompozisyon yazımızı umarım beğenirsiniz. İyi ödevler arkadaşlar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.