Tasarrufla ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere tasarrufla ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Tasarruf etmek elde var olanın hepsini bitirmek yerine bir parçasını yada birazını harcamadan saklamaya ,biriktirmeye denir. Tasarrufun zıt anlamlısı da israf etmektir. İsraf ise olan her şeyi fazlasıyla gereksiz yere harcamaktır. Her zaman için israf edilmemeli tasarruflu olmaya özen gösterilmelidir.

Tasarruflu olmak için özel bir çaba gerekmez. İnsan olarak yaptığımız işlerde biraz dikkatli olmak yeterlidir. Örneğin sabah uyandığında elini yüzünü yıkayan çocuk musluğu sonuna kadar açmak yerine gerektiği kadar su kullanması bir tasarruf örneğidir.Tasarruf ederken hem israf etmemiş olur hem de devletimizin milli gelirine katkı sağlanmış olur.

tasarruf

Tasarruf yapmak için ışık kaynaklarını gerektiğinde kullanmalıyız


Yaşamımızda özellikle maddi sıkıntılara girmemek için mutlaka tasarruf etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Kıyıda köşede insanın bir miktar parası olmalı. Günü geldiği zaman zor zamanlarda o kıyı köşedeki parayı kullanmak size öyle büyük mutluluk verir ki. O an için o paranın değeri kat be kat artar.

Tasarruflu olmaktan asla zarar gelmez. İsraf etmekten yok yere gereksiz harcamalar insanı felakete sürükler. Onun için her konu, davranış ve işte tasarruflu olmaya dikkat edilmelidir.

1 Yorum

  1. Valla insanları anlamıyorum. Nasıl oluyorda bu kadar israfçı oluyor. Tasarruflu olmak hepimizin görevi başka türlü ne kendi ekonomimiz nede ülkemiz kalkınamaz. Günümüzde hep gereksiz harcamalar yaparak hata yapıyorlar.

    İhtiyacımız olan ürünleri almak gereksiz para harcamamak gerekir. Gereksiz harcamalardan kaçınarak, alış verişte ihtiyacımız olanları belirleyerek ona göre alış veriş yaparak tasarruf edebiliriz. Bunun başka yolu yok

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.