Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Tasarrufla ilgili kompozisyon

Bu günkü yazımızda sizlere tasarrufla ilgili kompozisyon yazısını paylaşacağız. Tasarruf etmek elde var olanın hepsini bitirmek yerine bir parçasını yada birazını harcamadan saklamaya ,biriktirmeye denir. Tasarrufun zıt anlamlısı da israf etmektir. İsraf ise olan her şeyi fazlasıyla gereksiz yere harcamaktır. Her zaman için israf edilmemeli tasarruflu olmaya özen gösterilmelidir.

Tasarruflu olmak için özel bir çaba gerekmez. İnsan olarak yaptığımız işlerde biraz dikkatli olmak yeterlidir. Örneğin sabah uyandığında elini yüzünü yıkayan çocuk musluğu sonuna kadar açmak yerine gerektiği kadar su kullanması bir tasarruf örneğidir.Tasarruf ederken hem israf etmemiş olur hem de devletimizin milli gelirine katkı sağlanmış olur.

tasarruf

Tasarruf yapmak için ışık kaynaklarını gerektiğinde kullanmalıyız


Yaşamımızda özellikle maddi sıkıntılara girmemek için mutlaka tasarruf etmeyi öğrenmemiz gerekiyor. Kıyıda köşede insanın bir miktar parası olmalı. Günü geldiği zaman zor zamanlarda o kıyı köşedeki parayı kullanmak size öyle büyük mutluluk verir ki. O an için o paranın değeri kat be kat artar.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.