Ödeviniz mi var?

Aramak istediğiniz ödevi lütfen yazınız

Tatil konulu hikaye

Bu yazımızda sizlere konusu tatil olan bir hikaye paylaşacağız. Okullar tatil olmuş karneleri almıştık. Karnemde bütün derslerim çok iyiydi. Babam söz verdi bizi tatile götürecekti. Çantalarımızı valizlerimizi hazırladık koyduk arabanın bagajına. Ben annem babam ve kardeşim deniz kenarına Aydın Didim’e tatile gidiyorduk.

Her şey hazır bir eksik yok dedi annem ve çıktık yola. Yolda şarkılar söyledik güldük eğlendik. Öğlen olunca karnımız acıktı bir yerde mola verdik yemek yedik sonra tekrar yola koyulduk. Çok uzak gelmiş hepimiz çok yorulmuştuk neyse ki sonunda otele yerleşebildik. Ertesi gün kahvaltıdan sonra doğru denize kardeşimle ben koşarak gittik. Kardeşim 4 yaşında daha ana okuluna gidiyordu. Ben yüzme bildiğim için denizde başladım yüzmeye kardeşim yeni yeni öğrendiği için biraz korkuyordu. Korkma kardeşim gel dedim nerden bilebilirdim böyle olacağını ben gel dedikçe geldi ben gel dedikçe geldi ama yine de aramızda mesafe vardı.

Sonra birden abi diye bağırdığını duydum kalabalıkta kardeşimi göremiyordum eyvah ne yapacağım şimdi ben anneme babama ne söylerim halbuki sıkı sıkı tembih etmişler kardeşine dikkat et demişlerdi. Allahtan o kalabalıkta yüzmeyi iyi bilen bir amca yardımcı olmuş kardeşimi karaya çıkarıp boğulmaktan kurtarmıştı. Annem ve babamda geldiler ben çok korkmuştum. Bu tatil bana ders olmuş bir daha da anne ve babama kardeşimi yalnız bırakmayacağıma dair söz veriyorum dedim.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.