Tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtardır kompozisyon

Bu yazımızda tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtardır sözüyle ilgili kompozisyon yazısını bulabilirsiniz. Her insan yaratılışı itibariyle belirli bir karaktere sahiptir. Bu karakter kişinin özünü yansıtmaktadır. Bazı insanlar vardır her şeyi bildiğini sanırlar. Bu aslında büyük bir yanılgıdır. Çünkü insan her şeyi bilemez. Bu durum bir kusur yada ayıp değildir.

Burada önemli olan bilmemek değil öğrenmemektir. Bazı durumlarda öğrenmek için arkadaşlarımızdan, büyüklerimizden yardımlar almamız gerekebilir. İşte burada konuşma tarzımız bizim öğrenmemize yardımcı olacak en büyük etkendir.

Soru sorma tarzımız alacağımız cevapta büyük önem taşımaktadır. Çünkü kişiler konuşma üsluplarına oldukça dikkat eder. Onlara kibarca düzgün bir şekilde sorular sorarsanız alacağınız cevaplar da bir o kadar düzgün olur.

Kimseye istemediği bir şeyi zorla yaptıramazsınız. Şöyle düşünün birini zorla kendinize aşık edebilirmisiniz. Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır olacaktır. Fakat yaklaşımınız son derece nazik hareketleriniz bir o kadar düzgün ve sözlerinizde tatlı bir dil kullanarak yaklaşırsanız zaten karşınızdakinin sizden etkilenmemesi imkansızdır.

Atalarımız boşuna söylememiş tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır diye. Bu söz bile bu durumu açıklar niteliktedir. Tatlı dil her kapıyı açan sihirli bir anahtardır bunu hiç bir zaman unutmayın.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.