Teknoloji dosttur hakkında kompozisyon

Bugünkü yazımızda sizlere teknoloji dosttur konulu bir kompozisyon yazısı paylaşacağız. Teknoloji günümüzün vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelmiştir. Herkesin elinde son model bir cep telefonu , evinde bir çok özelliğe sahip teknolojik aletler bulunmaktadır.Teknoloji bu nedenle bireylerin birer arkadaşı, dostu gibi yalnız kalmasını önlemektedir.

Teknolojik ürünler sayesinde kişi artık eskisi gibi arkadaş, eş dost ihtiyacı duymamaktadır. Teknoloji sayesinde sanal ortamlarda gerçekleştirmiş olduğu arkadaşlıklar ve dostluklar kişilerin sohbet, muhabbet ihtiyacını gidermekte yalnızlığını paylaşmaktadır.

Teknolojinin faydaları saymakla bitmez .En basitinden elektrik kesintisi yaşandığı zaman bir evde pek çok teknolojik alet çalışmamaktadır. Televizyon özellikle evlerde bulunan bir ses ve görüntü sağladığı için kişilere birer arkadaş konumundadır. Elektrik kesintisi olduğu zaman evi bir sessizlik kaplamakta kişiler arası muhabbet azaldığı için ıssız bir ada gibi olmaktadır.

Teknolojinin faydaları olduğu gibi bu açıdan bakıldığında zararlarını da kimse inkar edemez. Çünkü insanlar arası iletişim kaybına yol açmaktadır. Kimse kimseyle sohbet muhabbet, dert anlatıp, dert dinleme ihtiyacı duymamakta bunu teknolojik aletler sayesinde gidermektedir.

Yorum Yapın

Unutmayın! Ödeve katkı sağlayacak yorumlar yapmalısınız.